Jóga

 

joga14

Jóga je ucelený systém fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik..V denním životě je vhodná pro člověka každého věku a úrovně fyzických možností. Vychází z klasické cesty jógy. Jejím cílem je pomoci člověku získat a zlepšit tělesné, duševní, sociální a duchovní zdraví a dosáhnout harmonie.Je to věda o těle, mysli, vědomí a duši.

Jóga pro muže

joga muzi

Základním předpokladem cvičení jógy je flexibilita, a to je místo, kde se muži cítí být oproti ženám pozadu. Jógoví odborníci se domnívají, že tato mylná představa o józe u mužů vznikla ze skutečnosti, že ženské tělo se ve srovnání s muži snáze přizpůsobí různým jógovým pozicím. Podle nejrůznějších výzkumů mají muži mají tendenci ztrácet svou pružnost již na konci dospívání. Zaměřují se především na oblast hrudi, ramen a paží; a spodní polovinu těla čím dál víc ignorují. To vede k zkrácení a zatuhnutí hamstringů, lýtek a slabin. Proto raději udržují bezpečnou vzdálenost od jógamatky.

To, co muži musí pochopit, je to, že jóga není žádná náhražka, ale doplněk, který jim pomůže k lepším výsledkům. Muži milují zvedaní činek v místní tělocvičně nebo dlouhý běh, kdy zlepšují vytrvalost a posilují tělo. A jóga na takový typ tréninku tělo perfektně připraví. Nabudí a protáhne tělo a zklidní mysl, což je pro dobrý sportovní výkon bez zranění nezbytné.